blog

 

Budou to už skoro dva roky, co píši tento blog. Když jsem začínal, témata přicházela sama. Stačilo se na chvíli zastavit, projít se nebo si sednout s kávou a myšlenky se začaly skládat do textů. Takto to fungovalo přibližně rok a půl. Letos je to ale jiné. Volné myšlenky přicházejí méně často a já si občas pokládám otázku, kam to...

Koukám z okna do zahrady. Unavený a s pocitem, že se mi doopravdy nic nechce. Jen přemýšlím, kde koupím pánev, protože ta na bytě je ve strašném stavu.

Je to více než měsíc, co jsem přiletěl domů. První týdny jsem ještě dodělával věci k projektu a pak jsem vypnul. Úplně. Poslední téměř 3 týdny jsem se věnoval svému fyzickému tělu. Mentální očista přišla sama od sebe.

Návraty domů jsou většinou těžké. Ze 100 % nasazení na 0. Tento návrat je však jiný. Ať už ze soukromého hlediska, tak z pracovního. A tak jsem se na tu pomyslnou 0 ještě nedostal.

Nemůžu spát. Jako obvykle ležím na gauči a koukám na sitcom. Co však není obvyklé, nestřádám plány na budoucnost. Koukám na fotky. Na věci, které se již staly. A dostal jsem se až k fotkám ze školy.

Tento víkend se táhl jak smrad. Takto by to glosovala má babička, kdyby byla v mé kůži. V sobotu i v neděli se probouzím o 2 hodiny dřív než obvykle. To u mě není obvyklé.

Připravuji večeři. Můj highlight pracovního týdne v Nairobi a včera tomu nebylo jinak. Díky tomu, že už bydlím v pronajatém bytě, mám k dispozici i kuchyň. Nemusím již chodit do restaurací a mohu si nosit krabičky do práce. A zrovna včera jsem se přistihl, jak debatuji sám se sebou.

Bude skoro půlnoc. Cizí YouTube Premium mi poskytuje maximální komfort poslechu hudby na televizi a neničí mi algoritmus na Spotify. Mezitím vymýšlím další itinerář pracovních cest.

Víkend se chýlí ke konci. Byl krátký. To víkendy většinou bývají. Ale mentální restart se povedl. Fyzicky jsem až vyčerpaný. Počet nachozených kilometrů nebudu raději počítat.

Dnes ráno, někdo by řekl ještě uprostřed noci, se probouzím. Chvíli se dívám do místnosti, do chodby a přemýšlím. Nepřemýšlím však nad nějakou složitou hypotézou, ale kde jsem.